Aktualności

Więcej informacji znajduje się na  portalu społecznościowym Facebook

Witaj majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką,

Która w całej Polsce słynie….”

3 maja 1791 r. to jedna z ważniejszych dat w historii naszego kraju – to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Już podczas rozbiorów polscy patrioci obchodzili tę rocznicę, a wielkim świętem państwowym stała się ona w okresie międzywojennym. 6 kwietnia 1990 r. Sejm RP zdecydował przywrócić na nowo dzień 3 Maja jako święto państwowe.

W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. cała społeczność ZSSiB świętowała 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestnicząc w niecodziennej lekcji historii.

Uczniowie z klas 1Tż, 1Tt, 1Th, 2ta, 2Tf, 2Th,2Tż, 2k, 1f oraz 3 uczniów z ZSBIO poprzez wiersze, pieśni i taniec poloneza przypomnieli ważne wydarzenia z historii naszego kraju..

Spotkanie było okazją do chwili refleksji nad tak ważnymi zagadnieniami jak Ojczyzna, Naród, Wolność. Uczniowie w swoim wystąpieniu podkreślali, że …„naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości…”.

Do zobaczenia w dorosłym życiu!

W dniu 26.04.2024r. odbyła się uroczystość pożegnania uczniów czterech klas maturalnych: 5 Tap, 5 Tfp, 5Ttp, 5 hżp, którzy zakończyli naukę w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele Ojców Reformatów. Następnie maturzyści wraz z Dyrekcją, wychowawcami i zaproszonymi gośćmi udali się do Sali gimnastycznej. Tam przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor mgr inż. Dorota Wierzbińska – Dubaj oraz przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców pan Krzysztof Czubocha. W imieniu maturzystów głos zabrał Michał Florek z kl 5hżp, który podziękował Dyrekcji, wychowawcom i pozostałym nauczycielom za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość oraz pomoc w każdej sytuacji. Do absolwentów zostały także skierowane słowa od przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego i klas młodszych. Wręczyła ona również odchodzącym klasom pamiątkowe długopisy, aby przyniosły im szczęście na maturze. Dziewięciu uczniów ukończyło technikum z wyróżnieniem. Otrzymali oni pamiątkowe statuetki oraz upominki, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Nagrodzeni absolwenci to: z kl 5 Ta Julia Kubas, Justyna Koziarska, Aleksandra Telesz; z klasy 5 hżp Kamila Tymoczko, Rafał Łach; z kl 5 Ttp Paula Czwałga, Paula Hanejko, Agata Nowak, Julia Szykuła.

Uroczystość zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów z kl 1 Th, 2 Tż, 2 Tt, 1k. Żegnamy gorąco uczniów klas 5, jednocześnie zapraszamy do odwiedzania w przyszłości naszej szkoły oraz do uczestnictwa w jubileuszach ZSSiB i zjazdach absolwentów! Szczęśliwej drogi, już czas…

Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem:

Julia Kubas

Justyna Koziarska

Aleksandra Telesz

Paula Hanejko

Paula Czwałga

Agata Nowak

Julia Szykuła

Kamila Tymoczko

Rafał Łach

W czasie uroczystej gali wyróżnienia otrzymali uczniowie szczególnie zasłużeni dla społeczności szkolnej

– Justyna Koziarska za wzorową postawę i godne reprezentowanie Szkoły w Poczcie Sztandarowym

– Katarzyna Doskocz za reprezentowanie Szkoły w licznych zawodach sportowych na terenie miasta i powiatu oraz pracę na rzecz klasy

– Arleta Barylak za aktywny udział w tworzeniu mediów społecznościowych ZSSiB

– Wiktoria Lasek za wzorową postawę i aktywny udział w życiu klasy i Szkoły

– Marta Dziedzic za wzorowa postawę, aktywny udział w życiu klasy oraz reprezentowanie Szkoły w olimpiadach na szczeblu ogólnopolskim

– Dawid Czyjt za wzorową postawę i wysoką frekwencję

– Gabriela Wysocka za wzorową postawę i wysoką frekwencję

– Anna Hebdzińska za wzorową postawę i wysoką frekwencję

– Marcin Kuczyński – za pracę na rzecz klasy i szkoły i pełnienie funkcji dowódcy pocztu sztandarowego

– Katarzyna Hryń – za pracę na rzecz klasy i szkoły oraz oprawę wielu uroczystości szkolnych

– Julia Kubas – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz udział w wielu konkursach i olimpiadach szkolnych i pozaszkolnych

– Aleksandra Telesz – za wzorową frekwencję, bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu

– Mateusz Czubocha – pracę na rzecz szkoły i działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie

– Motyka Martyna – pracę na rzecz szkoły i działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie

– Wysocka Marcelina- pracę na rzecz szkoły i działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie

– Klaudia Płoszaj- pracę na rzecz szkoły i działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, udział w centralnym etapie XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i zdobycie tytuły finalisty

– Michał Florek – pracę na rzecz szkoły, pełnienie funkcji przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

– Paweł Grochoła – za pracę na rzecz szkoły i Samorządzie Uczniowskim

– Sławomir Skowronek – za działalność na rzecz szkoły oraz działalność charytatywną

– Paulina Januszkiewicz – za wzorową frekwencję

– Martyna Duczyńska – za wzorową frekwencję

– Katarzyna Magdziak – działalność charytatywną i na rzecz klasy

– Milena Szkolnik- działalność charytatywną i na rzecz klasy

– Patrycja Fudali- działalność charytatywną i na rzecz klasy

– Emilia Mielnicka- działalność charytatywną i na rzecz klasy

– Dobrosława Lenar- działalność charytatywną i na rzecz klasy

– Martyna Matusz- działalność charytatywną i na rzecz klasy

– Wiktoria Zając – działalność charytatywną i na rzecz

Dzień Otwarty w ZSSiB

21 marca to tradycyjnie już Dzień Otwarty we wszystkich szkołach ponadpodstawowych. Ośmioklasiści mają wówczas możliwość zapoznania się z uczniami, kadrą oraz bazą dydaktyczną szkół. Mogą bliżej poznać kierunki nauczania, które one oferują.

ZSSiB do tego szczególnego dnia przygotowuje się profesjonalnie. Każda z grup odwiedzających wówczas naszą szkołę może obejrzeć film promujący kierunki nauczania w naszej szkole, dowiedzieć się wszystkiego o wolontariacie, który prężnie działa w środowisku lokalnym. Swoje podwoje na ten dzień otwierają też poszczególne pracownie, włączając młodzież do różnego rodzaju zadań, quizów, oferując usługi kosmetyczne, fryzjerskie czy po prostu częstując pysznościami przygotowanymi w pracowniach gastronomicznych i cukierniczych.

Mamy nadzieję, że nasza oferta przekona ich do tego, by zdecydować się na naukę w ZSSiB.

Dla wszystkich jest to wyjątkowy dzień, co potwierdzi poniższa fotorelacja.

I Regionalny Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych W ZSSiB

15 marca 2024 roku w Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie – Skłodowskiej w Jarosławiu odbył się I Regionalny Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych.

Celem kongresu była prezentacja metod rozwiązywania sporów, prezentacja dorobku Szkolnych Klubów Mediatorów Rówieśniczych ZSSiB, oraz integracja środowiska mediatorów rówieśniczych.

Podczas kongresu mediatorzy ZSSiB przedstawili symulację mediacji, następnie warsztaty dla młodzieży z zakresu komunikacji w oparciu o gry komunikacyjne angażujące metody uczenia myślenia, empatii i współpracy.

Na zakończenie odbyły się warsztaty dla młodzieży z zakresu mediacji rówieśniczych prowadzone przez certyfikowanych mediatorów.

W kongresie uczestniczyli:

Podkarpacki Kurator Oświaty – Pani Dorota Nowak-Maluchnik,

Prezes Podkarpackiego Centrum Mediacji – Pan Wiesław Pałka,

starszy wizytator w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – Pani Lucyna Małek-Adamiak,

Inspektor ochrony danych osobowych Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, mediator – Pan Rafał Żelazo,

Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Pani Marta Kurpiel,

Dziekan Wydziału Humanistycznego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu – Pani Magdalena – Leżucha,

Dyrektorzy Nauczyciele i Opiekunowie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Apel świąteczny w nietypowej odsłonie.

Za kilka dni wigilia, świąteczny czas tak bardzo wyczekiwany, niosący radość, spokój i miłość. Warto celebrować takie chwile nie tylko w rodzinnym gronie, ale również w towarzystwie przyjaciół i współpracowników. Tegoroczny apel świąteczny był takim momentem w życiu naszej społeczności, który poprzez wspólne kolędowanie wyjątkowo mocno nas połączył. Życzenia dla wszystkich przekazała pani dyrektor oraz samorząd uczniowski. Następnie wręczono nagrody w konkursach: wiedzy na temat HIV/AIDS oraz na najpiękniejszą aranżację stołu wigilijnego. Najbardziej zaskakująca okazała się dalsza część apelu przygotowana przez o. Nataniela. Wystąpili w niej laureaci Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wszystko odbywało się w formule programu „Szansa na Sukces”, co wyjątkowo podobało się widzom. Jako prowadzący świetnie się sprawdzili nasi nauczyciele: p. Małgorzata Drapała i p. Jacek Mikłasz. Jednak największą niespodzianką okazał się skład jury: nasi nauczyciele wcielili się w gwiazdy muzyki popularnej i rockowej, i wystąpili pod szyldem „The Belfers”. Dobór kolęd sprawił, że do śpiewu dołączyli praktycznie wszyscy obecni, co przełożyło się na magiczną atmosferę tego wyjątkowego dnia.

Narodowe Święto Niepodległości w ZSSiB

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” Józef Piłsudski

10 listopada 2023r. cała społeczność szkolna wzięła udział w patriotycznej biesiadzie z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Biesiada poświęcona była Polakom, którzy zginęli w imię wolności i niezależności Polski. Tym, co skrzyżowali miecze pod Grunwaldem, tym, co szli
z Krakowa z Kościuszką, tym, co cierpieli pod pruską niewolą i umęczeni ginęli w śniegach Sybiru. Tym, którzy walką zdobyli niepodległość Polski w roku 1918. Bohaterom II wojny światowej i żołnierzom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego.

W trakcie biesiady towarzyszyły nam pieśni patriotyczne, słowa polskich poetów oraz myśli Józefa Piłsudskiego, wybitnego twórcy Polski niepodległej. Wspólny śpiew, przejmujące wiersze, udział w quizie patriotycznym sprawiły, że biesiada stała się wspaniałą lekcją historii.

Podczas biesiady wybrzmiały słowa:
Miłość do Ojczyzny to nie slogan.
To dar, który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom.
To obowiązek.

W trakcie uroczystości zostały również wręczone dyplomy i nagrody laureatom tegorocznego XIII szkolnego Konkursu Piosenki i Pieśni Niepodległościowej:
I miejsce Weronika Homik kl. 1Th
II miejsce nauczyciele/katedra wych.fiz. w składzie: Jolanta Pajda, Edyta Stańda, Jacek Mikłasz, Maciej Jastrzębski, Konrad Zieliński
III miejsce Martyna Perżyło kl.2Ta Wyróżnienie: Martyna Kruk kl.1tf, Jolanta Gółka kl.1Tf

Organizatorzy: Bernadetta Chrzan, Hanna Wojciechowska-Kiwior, Bożena Wojciechowska bardzo dziękują uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości: Weronika Homik kl.1Th, Milena Brzana kl.3Tft, Agata Nowak kl.5Ttp, Klaudia Bednarczyk 2Tt, Faustyna Olejarz 1k, Rusinek Konrad 3Tżh, Kacper Wójtów 3Tżh, nauczyciele: Jacek Mikłasz, Magdalena Poczaj, Izabela Kilar, Małgorzata Koszyk, O. Nataniel W tym dniu odbył się również konkurs na najciekawszą stylizację w barwach biało-czerwonych. Wiele klas przygotowało ciekawe stroje w polskich barwach narodowych. Uczniowie ZSSiB świętowali także poprzez rozdawanie społeczności lokalnej tradycyjnych, upieczonych w szkolnych pracowniach cukierniczych, „niepodległościowych rogalików”. Pokrywający je biało-czerwony lukier podkreślał ich „patriotyczny” smak i przypominał o kolejnej rocznicy niepodległości.
Polska!
O, ileż w jednym słowie
Może się zmieścić wielkiej treści,
Ile rozpaczy i boleści,
Nikt nie wyliczy, nikt nie powie,
Chyba, że tylko polskie serce,
Co wiek przetrwało w poniewierce…

14 października to szczególna data dla wszystkich związanych z oświatą. Święto Komisji Edukacji Narodowej, potocznie zwane „Dniem Nauczyciela” to wspaniały moment, aby zatrzymać się na chwilę i popatrzeć z innej perspektywy zarówno na nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, jak i uczniów i rodziców. Wszak razem tworzymy społeczność, która powinna się rozumieć i wspierać. Uroczysta akademia, która odbyła się 13 października, przypomniała nam wszystkim, jak ważny i potrzebny jest zawód nauczyciela. Pani Dyrektor nagrodziła pracę wyróżniających się pedagogów i pracowników niepedagogicznych szkoły. Młodzież, pod opieką pani A. Hrycewicz, przygotowała piękny montaż słowno-muzyczny, w którym nawiązała do 250. rocznicy powstania KEN. Na ręce pań dyrektor Samorząd Uczniowski złożył kwiaty i życzenia dla całego grona pedagogicznego. Dziękujemy za tak wspaniały dzień dla całej społeczności ZSSiB.

„PRAWA AUTORSKIE I OCHRONA WIZERUNKU W INTERNECIE”

Powiat Jarosławski powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda („w górę serca”) realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej. Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

W ramach działań edukacyjnych przekazujemy e-gazetkę prawną, pt.: „PRAWA AUTORSKIE I OCHRONA WIZERUNKU W INTERNECIE”

Wakacje dobiegły końca. Przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania i nowe obowiązki. Szczególnie ciepło witamy uczniów klas pierwszych, dla których przygoda z naszą szkołą dopiera się zaczyna.

Podsumowanie projektu nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000060015 współfinansowanego przez Unię Europejską; Sektor – Kształcenie i szkolenia zawodowe Akcja 1 – Mobilność uczniów i kadry ( KA121-VET).

W dniu 22 czerwca 2023r. koordynatorzy i uczestnicy podsumowali działania projektowe rozpoczęte w styczniu b.r. W miesiącu maju osiemnastu uczniów i dwóch nauczycieli ZSSiB realizowało praktyki zawodowe oraz staże job schodowing w greckiej Paralii i włoskim Rimini. Partnerami projektu był Hotel Honorata oraz firma AIRimini. Był to czas wszechstronnego rozwoju i ksztaltowania kompetencji zawodowych, językowych, spolecznych. Pobyt w klimacie śródziemnomorskim sprzyjał aktywnemu spędzaniu wolnego czasu, poznaniu kultury, zabytków, kuchni greckiej oraz włoskiej. Opinie uczestników i partnerów projektu potwierdzają wysoką jakość tegorocznych mobilności. Rezultaty projektu zostały zaprezentowane przez młodzież podczas czwartkowego spotkania. Uczestnicy otrzymali certyfikaty z rąk pani Dyrektor Doroty Wierzbińskiej-Dubaj. Koordynatorzy oraz uczestnicy projektu składają serdeczne podziękowania wszystkm osobom, dzięki ktorym możliwa była realizacje kolejnego projektu w ZSSiB.

8 czerwca 2023 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła w tym dniu jest nieczynna.

Szkoła Promująca Zdrowie

Zapraszamy do galerii wydarzeń na fb

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych to czas, który kojarzy nam się z pożegnaniem. Ale pamiętajmy, że dla tych młodych ludzi to dopiero początek nowego, dorosłego życia. Przecież, jak powiedział poeta „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…” Życzymy wam więc drodzy maturzyści WSPANIAŁEJ przyszłości i spełnienia marzeń.

75-lecie Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu

„W przeszłość prowadzą nas wspomnienia, a w przyszłość marzenia”.

W 2023 roku Zespół Szkół Spożywczych i Biznesowych obchodzi jubileusz 75-lecia swojej działalności. Z tej okazji zainicjowano szereg wydarzeń, które podkreślały naszą tożsamość i długoletnią tradycję. Odbyły się liczne konkursy i wydarzenia związane z obchodami jubileuszu, między innymi: konkursy literackie „ZSSIB za 25 lat” oraz „Kartka z pamiętnika ucznia”, konkurs historyczny ze znajomości 75 –letniej historii szkoły, konkurs anglojęzyczny „Maria Skłodowska – Curie’s life and work ”, konkurs fotograficzny „BĄDŹ jak CURIE” oraz konkurs plastyczny „Sceny z życia Marii Curie-Skłodowskiej”.

Przygotowane zostało również okolicznościowe wydawnictwo, które w wersji elektronicznej zostało zamieszczone na stronie szkoły.

Kulminacja obchodów miała miejsce 21 kwietnia 2023 roku. W tym dniu nasza szkoła zgromadziła wielu znamienitych gości: posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka, archiprezbitera jarosławskiego ks. Prałata Andrzeja Surowca, wicestarostę Mariusza Trojniaka, burmistrza miasta Jarosławia Waldemara Palucha; naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Martę Kurpiel; zastępcę Dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych PWSTE w Jarosławiu Urszulę Pietrzyk, reprezentującego Podkarpacką Kurator Oświaty – Augustyna Jędruchów, radnego Powiatu Jarosławskiego, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Marka Kucaba; radnego Powiatu Jarosławskiego, przewodniczącego Komisji Oświaty Stanisława Sopla; radną Powiatu Jarosławskiego i dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Elżbietę Śliwińską-Dąbrowską; radnego Powiatu Jarosławskiego Tomasz Kuleszę; , dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu Jadwigę Marycką-Legeny; dyrektora Muzeum Kamienica Orsettich
w Jarosławiu Konrada Sawińskiego; dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu Wojciecha Głąba; dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarosławiu Ewę Szpitman; dyrektora Powiatowego Ogniska Baletowego im. L. Nartowskiej w Jarosławiu Roberta Drewniaka; dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jarosławiu Olafa Pokrywkę; komendanta Ochotniczego Hufca Pracy Oddział w Jarosławiu Wiolettę Propolę; dyrektora Zakładów Mięsnych SOKOŁÓW S.A Oddział w Jarosławiu dr Leszka Wybrańca; dyrektora ds. Marketingu Sokołów S.A.: Mariusza Stasieńko; artystę plastyka (twórcę muralu) Marka Gliwę; dyrektorów jarosławskich szkół, przewodniczących nauczycielskich związków zawodowych Jadwigę Piątek oraz Andrzeja Mamaka, byłych dyrektorów naszej szkoły, pracodawców, sponsorów, absolwentów, rodziców i przyjaciół szkoły. Wszyscy goście mogli upamiętnić swój udział w uroczystości wpisując się do pamiątkowej księgi honorowej.

Podczas uroczystej akademii przedstawiono historię szkoły, która przez lata zmieniała swoje oblicze, by stać się, na przekór metryce, placówką nowoczesną, otwartą na świat i potrzeby młodych ludzi. W czasie przemówień gości nie zabrakło życzeń, kwiatów, upominków i ciepłych słów.

Podczas akademii młodzież zaprezentowała kierunki kształcenia w naszej szkole w formie krótkich pokazów, co spotkało się z aplauzem widowni. Nie zabrakło okolicznościowych piosenek i nostalgicznej poezji. Wielką atrakcją dla zebranych okazało się nietypowe zaproszenie na pokład samolotu, który przeniósł wszystkich do miejsca wmurowania kapsuły czasu i odsłonięcia okolicznościowego muralu. W trakcie podróży w chmurach pasażerowie mogli obejrzeć film przedstawiający historię szkoły i skorzystać z serwisu upominkowego, w ramach którego stewardesy rozdawały mydełka wykonane
w szkolnym laboratorium chemicznym, okolicznościowe wyroby cukiernicze z naszej pracowni oraz pamiątkowe stempelki

Końcowym, ale nie mniej ważnym, elementem uroczystości było wmurowanie kapsuły czasu, w której umieszczono przedmioty charakterystyczne dla naszej szkoły i otaczającej nas rzeczywistości.

Znalazły się wśród nich: kartka z pamiętnika uczennicy, prace pisemne „ZSSIB za 25 lat”, nośniki pamięci zawierające wydanie okolicznościowe z okazji 75-lecia oraz archiwum strony internetowej szkoły; filmiki ze szkolnych pracowni zawodowych, pamiątkowe zdjęcie społeczności szkolnej, sprawozdanie finansowe za I kwartał 2023 roku, list od rady pedagogicznej do przyszłych pracowników szkoły; maseczka uszyta przez panią dyrektor w pierwszych dniach pandemii; przedmioty wybrane przez uczniów w drodze głosowania, które uznali za charakterystyczne dla ich czasu szkolnego: identyfikator, zakładka, symbole mediów społecznościowych i komunikatorów naszych czasów, smartfon, puszka po energetyku, opakowanie oraz paragon z „Żabki”, oryginalne, nietypowe uwagi z dzienników lekcyjnych oraz nośnik zawierający wirtualny spacer po szkole. Do tych przedmiotów dołączono również „Szkolny List do przyszłości” przygotowany przez naszych przyjaciół i pracodawców państwa Janinę i Władysława Wyczawskich oraz nośnik pamięci przygotowany przez fundatora kapsuły, wieloletniego partnera szkoły oraz sponsora – Zakłady Mięsne SOKOŁÓW S.A. oddział w Jarosławiu. Bezpośrednio po wmurowaniu kapsuły nastąpiło również uroczyste odsłonięcie muralu przedstawiającego naszą patronkę – Marię Curie – Skłodowską
i dawne nazwy szkoły.

Dodatkowo obok muralu zostały wyłożone kroniki szkolne dokumentujące karty historii ZSSiB, które mogli przejrzeć goście zebrani na uroczystości. Każda z pracowni szkolnych otworzyła w tym dniu swoje podwoje, zapraszając do zwiedzania. Dla wszystkich gości w naszych pracowniach gastronomicznych oraz dzięki uprzejmości pana Tadeusza Słowika i restauracji „Klasyczna” w Jarosławiu przygotowano również poczęstunek.

W godzinach popołudniowych odprawiona została uroczysta Msza Św. w kościele Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu . Bezpośrednio po niej odbyły się spotkania absolwentów w murach szkoły. 75 lat funkcjonowania szkoły podkreślił piękny tort urodzinowy przygotowany przez szkolną pracownię cukierniczą. Przez ponad siedem dekad mury placówki opuściło tysiące młodych ludzi. Łączy ich jedno. Przekonanie, że ZSSiB to więcej niż szkoła.

Sponsorami 75-lecia byli:

Zakłady Mięsne SOKOŁÓW S.A. oddział w Jarosławiu Restauracja KLASYCZNA Tadeusz Słowik w Jarosławiu Fabryka Pieczywa Cukierniczego „SAN” – Pajda Sp. z o.o. w Jarosławiu Restauracja Azjatycka THANG DINH MANH w Jarosławiu Dwór Hetman w Jarosławiu Państwo Janina i Władysław Wyczawscy Maria Piekuś Usługi Gastronomiczne i Transportowe Handel Detaliczny i Hurtowy w Jarosławiu Salon Fryzjerski U KASI w Jarosławiu p. Kataryna Wróbel Salon Fryzjersko-Kosmetyczny DIANA w Jarosławiu p Maria Wojdyła ER-TEL s.c. w Jarosławiu

Patronat medialny nad uroczystością objęły:

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji zorganizowaliśmy dzień aktywności. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi: p. Teresą Krasnowską, p. Renatą Lotycz, policjantką Agnieszką Stysiał oraz siatkarkami grupy SanPajda Jarosław wspólnie promowaliśmy zdrowy tryb życia. Ćwiczenia prowadzone przez siatkarki, tor w narkogoglach, zdrowe przekąski przygotowane w naszych pracowniach, a wszystko w promieniach wiosennego słońca.